LIGA EVROPE: Nezaustavljivi Leverkuzen pokorio i Rim, remi u Marseju!
Slavlje fudbalera Bajer Leverkuzena, Foto: Giuseppe Maffia/NurPhoto/Shutter / Shutterstock Editorial / Profimedia

polufinale

Po dva gola na obe utakmice

Andrej Kosić

Odigrana su prva dva meča polufinala Lige Evrope.

Bajer Leverkuzen je nastavio čudesni niz nepobedivosti i na gostovanju u Rimu savlado Romu rezultatom 2:0 i tako napravio veliki korak ka plasman u finale.

Florijan Virc je u 28. minutu doneo prednost svom timu nakon nekoliko propuštenih šansi na obe strane.

Do kraja prvog dela igre videli smo još dve stopostotne prilike za šampiona Nemačke, ali i jednu za italijanskog velikana.

Sve je bilo gotovo u 73. minutu kada je Robert Andrih pogodio za konačnih 2:0.

Revanš je za sedam dana u Leverkuzenu.

U drugom meču Olimpik Marsej i Atalanta odigrali su nerešenim rezultatom 1:1.

Gosti su poveli već u 11. minutu preko Đanluke Skamake, ali je domaćin do kraja poluvremena izjednačio pogotkom Šansela Mbembe.

U drugom poluvremenu novih promena rezultata nije bilo.

Revanš je na programu za sedam dana u Bergamu.